the times i have the most to say are the times that i can't talk.

9. june 2011 at 23:37 | Neexistující. |  Neexistující slova.
Vlastně jsem tady zase nechtěla psát. Ne, nechtěla. vyřídit komenty a pak zase zpátky do světa lidí. nechtěla jsem zde psát, sakra, ne. a stejně to dělám, místo toho, abych se donutila sednout si k češtině a naučit se na zítřejší test, jelikož vážně nic neumím. a stejně tu sedím a poslouchám písničky, který jsem objevila, a který objevily mě, a utápím se v té své malátnosti, jelikož není nic důležitějšího, než se v něčem utápět.


Záznam z koncertu. a je jedno, jakou verzi týhle písničky si pustíte.
hlas zpěváka je stejně pořád úžasnej.

připadám si strašně stará. samozřejmě, asi se nevyrovnám věkem ani zkušenostmi těm, kteří oslavili padesát a víc - vlastně ani těm, kteří mají přes dvacet, ale v okruhu mých známých... si připadám strašně stará.

M. si kupuje Cosmopolitan. Měla jsem taky takový období - přeřadila jsem z Bravíčka pro malý na Bravíčko pro velký - rozdíl byl v tom, že Cosmo je menší a je tam vícekrát zmíněno slovo sex a je bez komiksu. vydržela jsem u toho pět čísel, možná víc, nebo míň, kdo ví... Každopádně M. se dotáhla s Cosmopolitanem do školy a všichni se okolo ní slétly jak mouchy na lep. Kdybych zrovna neseděla vedle M. asi by mi to bylo úplně jedno. nějak jsem přestala chápat význam Cosmopolitanu, neboť je to jen spoustu stránek daných dohromady a 2/3 věcí v nich jsou pravděpodobně velký výmysly. nemůžete žít podle nějakýho časopisu. dokonce podle něj nemůžete mít ani sex, jelikož všichni jsme jiní, sakra. nemůžete s někým... šoustat a přitom si číst časopis, abyste věděli, co bude dál. ani naučit se nazpaměť text nepomáhá, jelikož v konečném důsledku to stejně dopadne jinak. jedině - ach, samozřejmě - strčte partnerovi pod nos taky Cosmo s tím, aby se naučil, jak reagovat, neb tak vám to určitě zaručí super sex.

ne, možná jsem prostě jen zbytečně cynická a hnusná. možná to tak vážně funguje... páč chlapy jsou chlapy a ženský ženský, že? a Cosmo je strašně chytrej časák.

Každopádně jsem si připadala strašně stará, když jsem si ten den večer četla starší číslo Reflexu, který jsem vytáhla. mezi Cosmem a Reflexem je velký rozdíl. a tak jsem se ptala sama sebe, kde se stala chyba, když mě přestaly bavit ty... děsně moc moc moc holčičí věci, ten zájem o rady starších ženských, kteří chytře píší do Cosmu. kam se tohle všechno podělo?


H. mě nutí jít na Sedmapůlfest. Nechce tam být s M. sama, neb M. do všech vždycky na akcích ryje. A A. tam bude s R. Takže mě H. nutně potřebuje. Naši řekli, že podle známek, že se uvidí. asi tři týdny váhám, zda mám tedy ty dvě kila za lístek vyhodit a v případě nouze shánět někoho, kdo ho koupí. a chci tam jít. ne jenom proto, že minulý rok to bylo taky fajn a kapely byly skvělý. i letos to vypadá úžasně... chtěla bych tam jít. vypadnout z baráku, zaplout mezi život a hudbu.

H. mě nutí. "pojď, bude sranda" a přitom se směje. a tady si opět připadám stará. ano, chci tam jít, ale chybí mi to nadšení. ten lesk v očích H., když říká, že si to užijem, že se pořádně napijem a bude. i A. to říká a M.... M. mumlá něco v tom smyslu, že s námi nehodlá být, až budem ve stavu nevědomí. Smutné je, že ona tam nejspíše skončí taky.

zatímco H., A., možná snad i částečně M. nacházejí ve festech možnost jak se opít a vyzkoušet si tu dospělost, já v tom nacházím pouze útěchu a rezignaci. jako kdybych se vracela zpátky do známých vod. a nejsem přitom tak nadšená jako ony, jelikož já vím, jak špatně se pak žije, když uděláte spoustu věcí, za které se nenávidíte. a nenávidíte se hodně. zatímco ony v tom vidí dobrodružství, já v tom vidím... to, před čím utíkám a co mě stejně má ve své moci. tak nějak vím, že už nikdy nebudu tak odvázaná jako H. a A. Nebudu si to nikdy užívat naplno, jelikož někde tam v sobě to v sobě budu nosit. že musím přestat, nesmím do toho spadnout. zpít se pro mě není tak úžasná věc jako pro ně.


připadám si tak stará. jako kdyby se mi to mládí zatraceně zkrátilo, jelikož jsem viděla vše, co jsem potřebovala. teď jen čekám, až spadne opona a já budu moci jít domů. nebo kamkoliv, co domov připomíná.


Vyděděnec společnosti. Prostě zase někde jinde než ostatní. A je to vina moje a všech ostatních taky. Potřebuju se sebou něco dělat. Nutně. Potřebuju předělat samu sebe. Potřebuju být někým jiným.
Hned.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Telsa Telsa | 10. june 2011 at 20:33 | React

Jo, pitomý holčičí časáky. Spolužačky se nad tím zvesela chechtají jako slepice. Blbost, vždyť ony jsou tak dospělé a zkušené, až se mi motá hlava.
Taky si připadám starší. O moc. Nejspíš kvůli tomu, čím jsem si prošla. Pro ostatní by to možná nic nebylo, ale mě to stačilo na pár let dopředu. A nejspíš by to tak ani být nemělo. Chci se zase ponořit do dětství a nic nevědět o tomhle spropadeným světě.
Vím, že ti moc nepomůžu, ale zkus na chvilku zapomenout. Odprosti se od trápení. Já sem tam zažívám takovou mánii. Chovám se jak šílenec utrženej z řetězu a skoro o sobě nevím. Je to.....o moc lepší ne, ale připadáš si šťastná.

2 Osa Absurda Osa Absurda | Web | 13. june 2011 at 19:36 | React

Ten kdo se v ničem netopí pěkně kecá; ty, já, H., M., A... můžeme se učit plavat, ale to jen pokud se netopíme moc..když už víříme pod splavem, musí nás někdo vytáhnout..
7apůlfest či jak se to píše je pro mě záležitostí zcela nedosažitelnou. ten název zavání čímsi tajemným, ale ne, nevykradu se kvůli tomu z domu, nepojedu stopem, nezpiju se a neztratím se v tom pulzujícím lepenci. tohle pro mě není. jsem...rozumná? ne, jsem blbá.

3 Neexistující Neexistující | Web | 14. june 2011 at 22:25 | React

[1]: Děctví bylo tak krásné...
Zapomenout... kdybych se pokoušela zapomenout, ztratila bych i ten poslední kousek člověka v sobě. ještě ne, nenastal správný čas jít a zapomenout. ale jednou příjde.

[2]: stejně se všichni utopíme, tak co. i bez pomocných rukou. spadnem na dno moře.
ne, nejsi blbá. jsi ta, kdo drží pohromadě svoji osobu. drž se toho a nedopadneš jako člověk, který se bojí sám sebe.

4 undead Trent undead Trent | Email | Web | 15. june 2011 at 14:48 | React

ale děte do háje s Cosmem.. :-S na takový blbosti fakt nemám žaludek. jako jo, občas do něčeho takového nakouknu, ale jen za účelem pobavit se na účet mentality cílové skupiny takového periodika. 8)

ha ha, v Reflexu je ( nebo aspoň bejval ) taky komix. :D

helemese, ten 7a1/2fest nevypadá špatně ( i podle loňského programu není k zahození.. ). že bych si udělal výlet? jen mám problém s nočními spoji, musel bych se poskládat do nějakého apartního příkopu ( nebo pod lavičkou v šatně na tom koupáku :D ). 8)

a hele, pořád lepší cítit se starší ( teda spíš vyspělejší ), než mentálně nedovyvinutí vrstevníci, než naopak, ne? :D

no, zase někdy. 8) ( a třeba na tom festu, šlohnu někomu auto, strčím tě do kufru a vyhodím tě na prvním civilizaci vzdáleném místě, z něhož budou vidět hvězdy ;) )

5 Neexistující Neexistující | Web | 16. june 2011 at 19:19 | React

[4]: Vidíš, na komiks v Reflexu jsem zapomněla.

Sedmulapůl fest nikdy nevypadá špatně. Přijeď... vlastně tam můžete přijet všichni... utvoříme kruh ztroskotanců. cesta na zpět z festu je vždycky složitější. bůh ví, kde skončím letos já.

:) máš pravdu, kdyby to bylo naopak, možná by to snad bylo ještě horší. ale i tak... chtěla bych jít tou stejnou cestou, jako oni.

poslední dva řádky zní neskutečně hezky...

6 undead Trent undead Trent | Email | Web | 18. june 2011 at 10:06 | React

[5]: :D chyba! 8)

jéah. 8) seženu prachy a přijedu. mám na to neskutečnou chuť. a budeme ta jediná správná skupinka široko daleko. :D protože prdel musí být, víme?

ani ne tak možná.. 8) ale máš pravdu, občas by bylo fajn být jako ostatní. ale to by pak byla hrozná nuda a já se nemoh bavit debilitou některých spoluobčanů. ;)

he he, jen si budu muset vzpomenout, kerej pedál v autě je kerej, protože si to ještě furt nedokážu zapamatovat. no až já budu dělat autoškolu, to bude komické.. :D teda pro chodce ne, no. :D

7 Neexistující Neexistující | Web | 18. june 2011 at 21:07 | React

ach, sranda musí být pořád a vždy. to všichni víme.

já si nemyslím, že být stejný jako ostatní znamená být stejný debil jako oni. musíš se snažit přizpůsobit těm správným lidem, kteří jsou možná trochu blbý, ale rozhodně ne moc. a společně s němi se pak vysmívat těm ostatním...

chodci jsou ohrožováni i dalšími podobnými individui, jako jsi ty. myslím, že za ty roky si už zvykli uhýbat nebezpečným autům.

8 Algernon van Hadarak Algernon van Hadarak | Web | 27. june 2011 at 12:10 | React

a nejlepší je sranda s ocelovou trubkou. a blbostí lidí okolo.

to já si raději nacházím takové, co nejsou blbí vůbec ( ano, i takový sou, a bez rozpaků tam už řadím i tebe ) a směju se těm druhým. a že sem sám tak trochu debil, to pominu a budu dělat, že to není pravda. :D

ale to se ještě nesetkali se MNOU! muhehe.. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement