Máte smůlu! To, co padá směrem dolů ještě není sníh!

5. october 2010 at 20:44 | Fou |  Témata týdne.
podzim
Ne, dobrá. Tohle není a nebude provokativní článek o tom, jak zatraceně moc miluju zimu a nesnáším podzim, nebo naopak. Pravda, přiznávám, patřím k té větší části populace, která podzim přímo zbožňuje, ale co jsem brouzdala mezi články na tohle téma, začala jsem... přemýšlet. Proč sakra tolik miluju podzim, když zrovna v posledních dnech to není to nejkrásnější, co jsem kdy zažila?
(Picture by Finvara)


Zima, prší, padá listí, všude mokro, nikde teplo... takhle bych vystihla podzim posledních pár dní. A přestože jsem milovnice podzimu, neskáču právě z tohohle počasí nadšením. Je to snad tím, že podzim je blíž zimě a Vánocům? Že i přesto všechno miluju podzim a jeho - buď chladnou, nebo teplou náturu a všechno okolo? Nebo je to prostě tím, že mi ostatní zbylá tři roční období nepadla do oka a snažím se teda svalit vinu na podzim a tvrdit o něm, jak moc ho mám ráda? Prostě jsem se nad tím musela zamyslet... a popřemýšlet.

Celkově kolem a kolem, na podzimu není nic zvláštního. Kromě toho, že listí mění barvu, všichni se chystají na zimu a buď je teplo, nebo zima - takové toho váhání jestli jo, nebo ne. Musíte nosit bundy, teplejší oblečení, šály a celkově... prostě se připravovat na zimu. A přestože zrovna tohle nezní tak moc lákavě, podzim má svoji atmosféru. Možná je to Dušičkami (Halloweenem), nebo takovými podobnými svátky, ale podle mě je na podzimu vždycky něco... fascinujícího. Ať už je krásně a vy pozorujete padající listí, nebo je hnusně a vy se se zatajeným dechem díváte na mlhu nad lesem, která mu dodává tajemný vzhled.

Podzim si prostě tak jako tak najde své obdivovatele. A já došla k závěru, že to začíná už někdy v naších dětských letech, kdy je krásně, listí padá směrem k zemi... a mi skáčeme do hordy listí a smějeme se jako pominutí. Není tomu tak? Kdo tohle nezažil? Kdo nemůže říct, že neskákal do hromady listí? Snad každý člověk si to někdy zkusil a... byla to zábava, no ne? Možná snad proto jsou tisíce lidí okouzlení podzimem, jelikož když se tohle slovo řekne, vybaví se jim hora listí a zábava, která je tak dětinská a tak úžasná...

Možná snad někdo považuje podzim za depresivní, někdo ho přímo zbožňuje. Co na to říct? Každý má svůj vlastní názor, samozřejmě. Ale tuším, že si každý - ať už říká cokoliv - vybaví při slově podzim listí a zábavu z dětských let. Nebo tomu snad není? Víte, jak na tom jsem... já a moje názory. Co říct?

Teď mě napadla ještě jedna věc, která je spojená s podzimem a kterou snad musí všichni zbožňovat! Co takhle pouštění draka? Ten příjemný pocit, když jste v rukou drželi "otěže" a řídili svého draka? Kdy jste soutěžili s ostatními, který vyletí výš, nebo který se tam udrží nejdéle, nebo snad o nejhezčího draka... Nebo na své marné pokusy vyrobit si vlastního, ne kupovaného... 

Při slově podzim se mi tedy vybaví jen pár věcí: draci, listí, teplo - zima, horda listí a zábava. Ať už je podzim jakýkoliv, tuším, že každého z nás alespoň jednou oslovil tím, co nabízí - ať už krásným pohledem na krajinu, nebo zábavu s listím, či draky.

Podzim je podzim.
Stejně jako je studený, je i teplý.
A stejně jako na něj budou ty kladné ohlasy, tak budou i ty záporné... 

No, není to nic moc. Vážně jsem netušila, co na tohle téma napsat.
A je to celý jakýsi divný... Nějaký procítěný, vážně.
Asi už měknu. No nic, přeji pěkný večer!
Fou.
 

2 people judged this article.

Comments

1 tom-791 tom-791 | Web | 5. october 2010 at 21:14 | React

Každé období má své klady, ale i zápory. I podzim má klady, i když záporů má asi více. :-)

2 Fou Fou | Web | 6. october 2010 at 21:39 | React

[1]: Každý něco má... :D Ale přesto mě podzim nepřestane fascinovat...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement