To se vám takhle sejde pár blbců...

27. september 2010 at 22:53 | Fou |  Témata týdne.
tl

... Nějaké ty televizní hvězdy, nějaká ochotná televize, která to odvysílá, nějací ti diváci, co se na to budou koukat... a, světe div se!, TALENTMANIA je na světě! Předem upozorňuji, že budu krutá, zlá a nelítostná. A rozhodně nebudu dělat článek o tom, zda je lepší Talentmania, nebo Česko Slovensko má talent. Ach, to bych opravdu klesla hodně hluboko... a to se mi v žádném případě nechce.


Kdo z Čechů by neznal Talentmanii? Především proto, že to vysílá naše státní televize - Nova -, která je "všeobecně uznávanou televizí"? Pak také proto, že je to konkurent další televizní frašky, která se nazývá Česko Slovensko má talent. Otázky o tom, která soutěž se mi líbí víc, si strčte někam. Předem říkám, že něco takového se mi vůbec nelíbí - tedy to soutěžení mezi dvěma naprosto stejnými televizními soutěžemi, akorát vysílány na jiných programech s jinou porotou a moderátory. No Bóže! Když se na to kouknu... z nějakého naprosto jiného pohledu, musím se smát. Sakra, to Češi klesli až tak hluboko, že mají dvě úplně stejné soutěže, jinak pojmenované, na jiných kanálech? Pokud bych byla Němka, Američanka, Angličanka, nebo prostě ženská jiné národnosti a dozvěděla bych se o tom, smála bych se... Češi, styďte se!
Ale dost o tom, slíbila jsem si, že nechci srovnávat kdo je lepší, kdo horší, kdo nestojí za nic a tak dál. Je prostě sranda, jaká jsou poslední dobou zajímavá Témata týdne. Obzvlášť tohle mě teda pobavilo. Takže... co napsat k Talentmanii?

Když to tak vezmu - všeobecně - nenávidím tyhle ty soutěže. Podle mě... ukazují jen ty, kteří na něco mají, a kteří naopak ne. A všichni ostatní, kteří do takové soutěže nejdou z toho mají strašnou psinu. Nebo ne? Takovýhle soutěže jsou jenom o tom, jak udělat z lidí blbce - viděno z mého pohledu. A soutěž jako Talentmania je tomu krásným příkladem. Nebo se snad mýlím? Neviděli jsem v televizi dost tak strašně "srandovních lidí" ze kterých jsem měli prču ještě týden po tom?
Ach, samozřejmě... v téhle chvíli mě napadají slova, kteří znají samozřejmě všichni - pro peníze všechno. Ano, kdo by se neztrapňoval pro prachy? Samozřejmě! KLIDNĚ SI DO TÉ TELEVIZE VLEZTE, UKAŽTE PRDEL A PAK S NAPJATOU TVÁŘÍ ČEKEJTE, AŽ VÁS POROTA POŠLE DO VĚČNÝCH LOVIŠŤ! TOHLE TOTIŽ NENÍ ŽÁDNÝ TALENT! TO UMÍ KAŽDEJ DEB**!
Huuuuuuu, dobře, potřebuju se uklidnit. V žádném případě jsem teď nechtěla nikoho urazit a už vůbec ne jsem nechtěla být sprostá. Jenomže... ve všech směrem mi to příjde ubohý. Ale samozřejmě, lidí se baví, sledovanost roste, a pro peníze všechno. Tohle je dokonalý příklad... naprosto normální člověka (ách, sakra, už zase nejsem normální, když se mi to nelíbí?).
Doufám, že všichni teď už pochopili, že těmihle typy soutěží tak nějak opovrhuji (což ovšem neznamená, že je nesleduji... ale-... to je na dýl).
Talentmania... co říct? Bloudila jsem po ostatních článcích na téma Talentmanie - a většina z nich se buď staví na jejich stranu, nebo na stranu Česko Slovensko má talent. Ráda bych o tom všem taky naspala své, ale nemůžu... Ach, nebaví mě to sledovat. Naše dokonalé televize to dokonce vymysleli tak, že je dávají ve stejnou vysílací dobu. To je prostě... nechutný. Je mi naprosto jasný, že tady se nejedná o to, kdo bude talentem Česka, nebo Slovenska, ale o to, kdo bude mít větší sledovanost! Ano! Spíše by se mělo jednat o pořady Nova vs. Prima!

Je to ubohý. Talentmanie je ubohá. Opravdu se nechci dotknout jejich zastánců, ale... o čem to je? Četla jsem spoustu článků, neříkám, že to celé sledovala od začátku, ale co jsem slyšela, tak si televize Prima řekla, že udělá Česko Slovensko má talent. A hned na to Nova vyrukovala s Talentmanií. Člověk se pak musí ptát, zda to bylo dlouho chystané překvapení, nebo kvapný protiútok na CS má talent. A když se na někdy kouknu na nějaké výstřižky z Talentmanii, typuji to druhé... Celkově mi to přijde celkově... nedopečené.
Znáte to, pečete kuře, čekáte a čekáte, až bude mít kůrčičku pořádně propečenou... No, a Talentmanie je nedopečené kuře, které možná vypadá lákavě, ale jakmile ho ochutnáte, něco vám tam chybí - například křupavá kůrčička. Tak to vidím já! Ach, samozřejmě, mé pohledy na věc jsou... většinou katastrofální. Jak jinak...
Jak už víte, nemám většinou ráda tyhle ty soutěže. Je to o ničem. Fajn, beru, někdo má talent, tyhle soutěže mu pomůžou, ale je mi na nic z těch lidí, kteří například vědí, že na to nemají, ale jdou tam, jelikož si myslí, že je to strašná prdel.  A Talentmanie to celou svojí úrovní ještě zhoršuje. Je zřejmě vidět, že v televizi nemají co na práci...

Ach, když to tak čtu, někdo by to mohl považovat za přímí útok na televizi Nova, nebo něco takového. No... nechtěla jsem se případně někoho dotknout. Kdybych mohla - nebo spíše, kdybych neměla tendenci všechno okecávat - napsala bych pouze do článku - JE TO O NIČEM! (No... použila bych ostřejší slovník a jiné vyjádření) a považovala bych tuhle záležitost za skončenou. Ale jelikož jsem ukecaná, zase jsem se nějak rozjela... 
Můj závěr tedy na Talentmanii zní: je to ubohá, kritizovaná soutěž na nízké úrovni, která o tom zřejmě ví, ale nepřizná si to. Talentmanie je o ničem. Je to soutěž, které jde úplně o něco jiného, než tvrdí. Na otázku, co si představím při slově Talentmanie bych s velkou pravděpodobností odpověděla - KOMERČNOST!
A to je, dámy a pánové, asi tak všechno, co mám na jazyku. 
Hm-m, začíná mě bavit psát články o ničem. Zřejmě se s tím stanu proslulou!

Vaše Fou!
 

3 people judged this article.

Comments

1 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 27. september 2010 at 23:02 | React

souhlasím.Dobrý článek.....

2 Mary P. Mary P. | Email | Web | 27. september 2010 at 23:09 | React

KRÁSNÝ DESS..ZAJÍMAVÝ POHLED NA VĚC

3 Misaw Misaw | Web | 27. september 2010 at 23:09 | React

Pekny web, podpor prosim muj.. www.snupacitabak.xf.cz

4 against-the-grain against-the-grain | 27. september 2010 at 23:14 | React

Dobře ty! Souhlasím) Jedié co se mi na téhle věci líbí je část písničky z upoutávek na(teď prostě nevím jestli Talentmania nebo Č-S má talent, je to vlastně jedno). A to je tak všechno... asi dost ubohý jo... Jinak-pěkný článek :)

5 Kika Kika | Web | 27. september 2010 at 23:19 | React

Pěkně popsané, ale mohu tě upozornit, že nejsi nenormální a pokud jo, tak já taky. No.. Abych se přiznala... poslední dobou (která trvá asi půl roku) se už na TV nekoukám vůbec.
      Stejně je z nich nejlepší asi ČT!! Tam mají alespoň nějaké pořady kvalitní - například Večerníčka :D. Nemám zapotřebí dívat se na "vtipné" a "trefné" poznámky poroty a moderátora. "Pana" Mareše. A zdá se mi to jako výsměch lidem do tváří. Co se jako stane až se vyhlásí vítěz? Zlevněj chleba? Těžko... Navíc mě štve jak Nova už uplatila polovinu českých (větších) serverů. Seznam.cz, Blog.cz, Novinky.cz... No nic... To jen takové krátké ohlídnutí za mým názorem... :D
      A teď k Tvému článku - napsala jsi ho moc hezky. máš talent! :D Nechtěla bys psát povídky? A pak třeba vstoupit do Autorského klubu? Myslím, že by takhle mohlo přijít na svět mnoho úžasných povídek! /A básní/ Zamysli se nad tím /To mi připomíná:Zamysli se, Jíro, zamysli... Zamyslím se, hoši, zamyslím!/ Měj se hezky! Kika

6 >Dein-Schmerz< >Dein-Schmerz< | Web | 27. september 2010 at 23:27 | React

Souhlasím. A ten nadpis je taky dobrý. :D Jinak se mi dost líbí když se někdo rozkecá a zasmála jsem se i při přirovnání ke křupavé kůrčičce. :-D

7 Modrozelená Modrozelená | Web | 27. september 2010 at 23:53 | React

Fantastický článek, lépe bych to nenapsala!

Koukala jsem se na Talentmanii asi tak 5 minut (protože hodnotit to aniž bych to viděla mi připadalo malinko.... no, hloupé, ale co bych měla od Novy po všech Superstar a X-faktoru čekat?!) a nestačila zírat. Oni úplně klidně ponížili normálního člověka (který prostě vypadal trochu starší na svůj věk, ale co oni mohou vědět, co se mu za jeho život stalo nebo jaká má onemocnění?!!)! Tohle je hnus hnusů, ale už ten nápad jít tam je dost... hloupý, abych byla slušná. :-|  O Banášové jsem teda měla jiné mínění...

Po těch zmíněných 5ti minutách jsem to přepla na Primu a tam už to bylo lepší, Lucie Bílá sice někdy dost přehání, ale aspoň (společně s Krausem a ?????) nikoho neponižovala...

Ale i přesto se na tyhle s prominutám sračky nedívám. To si radši popovídám s kamarády nebo si čtu nějakou skvělou knížku. :-)

Eh... trošku jsem se rozpovídala.

8 Fou Fou | Web | 28. september 2010 at 8:28 | React

[1]: Díky ti! :)

[2]: Většinou mívám zajímavé pohledy na věc. Je to znak toho, že jsem divná.... :D

[4]: Děkuji!

[5]: :D Ach, ANO! ČT je prostě Česká televize, která se snad jediná do ničeho nesere! :) :D A Večerníček je nejlepší! :-D
Dostalo mě tvoje: Co se jako stane až se vyhlásí vítěz? Zlevněj chleba?  Vážně hezký! :D To by mě totiž taky zajímalo! :D Jo, zdá se, že Nova... je VŠUDE!
No... dá se říct, že někdy něco napíšu, co se možná dá nazvat povídkou, ale není to tak akutní. Ale jsem si jistá, že do AK mi mě jen tak nevzali... Už jen proto, že nedodržuji některá jejich pravidla (tohle není čistě můj osobní - autorský blog). :D Myslím, myslím...
(Autorka se staršně červená a proto tuhle poslední větu vkládá do nenápadné závorky - ano, červenám se! Tvoje důvěra v mou osobu a v to, že bych mohla něco takového udělat, mě těší! Díky moc! :))

[6]: Ach, díky ti! Já jsem ukecaná až až. :D A taky není nad dobré kuře a křupavou kůrku! :D Mňam! :P

[7]: Myslím, že vůbec nevadí, když ses rozpovídala. Vítej u ukecaných lidí! :D Jo, jo... Banášová mě v tomhle ohledu taky zklamala. Myslela jsem si, že ona bude mít na víc. A je pravda, že Lucka je taková... ta pustí do dalšího kola skoro každýho! :D A  podle mě je snaží být... alespoň trochu milá.
A asi tak nějak, lepší je zalézt někam s přáteli, nebo knihou, než se prostě koukat na tyhle show o ničem.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama