Tuc, tuc, tuc! Do rytmu hudby směle dál!

24. august 2010 at 10:40 | Fou |  Témata týdne.
music

Abych začala tak nějak zlehka, tak hudba, jako téma týdne, je velice... řekněme neotřepané a je to způsob, jak unudit lidi tím, že tady vypíšu všechny různé kapely a interprety, které poslouchám, nebo jsem poslouchala, či zřejmě v budoucnu budu poslouchat. A nebo místo dlouhého seznamu zpěváků a zpěvaček můžu napsat kraťoulinký článeček o tom, že bez hudby se nedá žít. Takže, co si vybrat? Dlouhý seznam písní, nebo krátký článek o tom, jak je hudba bezva? Já vám vážně nevím...


Fajn, dost bylo sarkastického tlachání, přejděme k Tématu týdne - hudbě.Zřejmě všichni tak nějak budou souhlasit, že hudba je všude okolo nás. Obklopuje nás, je tu pořád s námi a někdy nás dokonce nutí dělat nějaké taneční kreace, nebo dokonce zpívat a znemožnit se tak před případnými posluchači. Dalo by se dokonce říct, že bez hudby se tak nějak nedá žít.
Každý totiž alespoň v jednom dni zaslechne nějaký ten rytmus, nebo si ho dokonce bude sám pobrukovat. Dokonce i když člověk jde a podrážka naráží o chodník, vyluzuje člověk zvuk, který by se dal pokládat za nějaký ten rytmus. A nebo taky rytmus srdce, či zpěv ptáků, na který také můžeme v našem širokém světě narazit. Takže závěr - hudba je všude okolo nás (nečekaně!).
No, kdybych to chtěla rozvést do podrobna, tak můžu ještě například zmínit to, že někteří lidé pak byli obdařeni naprosto úžasným hlasem a ti se na v našem známém světě nazývají zpěváci, zpěvačky, popřípadě skupina zpívajících lidí - kapely. A k tomu se ještě hudby rozlišuje na různé styly, od rocku až k punku, nebo naopak, je to jedno. No... nemám moc času, takže abychom to tak nějak zase zkrátila. Na světě existuje nespočet dobrých i špatných zpěváků a zpěvaček a ještě víc skupin - dobrých i špatných. A pak další halda lidí, kteří si vždy určí nějaký styl hudby, o kterém pak roztrubují, že je ten nejlepší a ostatní druhy hudby se pak můžou jít bodnout.
Což pak vede k nespočet hádkám, jako například na jednom... řekněme festivalu, kterého jsem se tyto prázdniny zúčastnila a na kterém hráli především kapely styl rock punk, možná i lehčí metal a styl jim podobné. A asi dvacet metrů za tímto pódiem, kdy vyhrávali kapely zaměřené na tyto styly pak byl stan, ve kterém byli zas lidi, kteří z rádia poslouchali dance hudbu, techno a tak dál.  A tak u jednoho pódia stáli lidi většinou s pankáčema a prostě takový ti punkeři a u stanu zase postávali, nebo i tancovali lidi, kteří žrali techno. 
Víte, ze začátku bylo fajn, pozorovat lidi, kteří  se pohupovali do jiného stylu hudba a poslouchat různě překrývající se písně. Ale později, někdy, kdy už byla většina lidí tak trochu pod parou, začali punkeři nadávat na technaře a jim podobné. Lítali plastový kelímky, nadávky, sem tam i flaška od piva a tak dál.  To už tak zábavný samozřejmě nebylo. 
No, málem to skončilo rvačkou, ovšem organizátoři nakonec zakročili a technaři a ostatní museli táhnout do kšá, punkeři pokračovali dál ve svém stylu hudby. Vlastně... ani nevím, proč to tady tak nějak rozebírám... Ale bylo vážně fajn, koukat se na ty dvě skupinky různých lidí, kteří vlastně ve skutečnosti tancovali na něco stejného, jelikož když si odmyslíte u punkových skupin všechny ostatní nástroje a necháte tam například jenom bubny, přidáte k tomu pár elektronických vychytávek, dostanete něco, jako techno, nebo tak něco. Ale... o to zřejmě punkeři nestojí. Ale... vážně se někdy koukněte na různé vyznavače hudby. Možná vám taky dojde, že je to vlastně pořád o tom stejným, jenom tam je vždycky nějaká menší změna, která ovšem styl hudby posune dál, ale to nikoho nezajímá...

No... sakra, vážně bych chtěla říct, nějakou tu super myšlenku, ze které by se všichni nějak poučili, něco vážně chytrýho, co by dokonale vystihlo Téma týdne, ale nic mě nenapadá. Pojem hudby je velký pojem. Můžu se tady neskutečně dlouho zabývat jen styly hudby, nebo například jenom zpěváky a zpěvačkami, kapelami a říkat o nich jak to dobré, tak i to zlé. Nebo tady může neskutečně dlouho tlachat o písničkách, které se líbí mě, nebo o tom, jak se snažím taky dělat hudbu - jak hraním na různé nástroje, tak psaním něčeho, co by se dalo nazvat písničkami - ale vím, že to by byla nuda. A kdo hlasuje pro nudu? Nikdo!

I když je hudba všude okolo nás a všichni si jí vždycky rádi poslechneme a necháme se unést rytmem, zakončím svůj článek citátem Henryho Millerem:

Ticho je nejkrásnější zvuk. 


Snad každý z nás se někdy rád ponoří do naprostého ticha.
Takže... pšt! ;)

Vaše Fou!  
 

2 people judged this article.

Comments

1 *Mlle.Juillet *Mlle.Juillet | Web | 24. august 2010 at 10:59 | React

Pěkně napsané ;D

2 squeeny squeeny | Web | 24. august 2010 at 11:21 | React

Hezký článek..:)

3 Chicci Chicci | Web | 24. august 2010 at 11:29 | React

Super článek! Takhle by to mělo vypadat, to téma týdne! :)

4 amaterske-serialy amaterske-serialy | Web | 24. august 2010 at 11:36 | React

Ahoj pěkný blog.Fakt cool

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement