Patricia Briggs - série Mercedes Thompson

12. august 2010 at 19:16 | Fou |  Books
mercedes
Hí! Takže... včera jsem se vykašlala na všechny své doposud rozečtené knihy pustila se do českých překladů série Mercedes Thompson - tedy Měsíční píseň a
Krevní pouto (někdy teď v srpnu by měl vyjít i Železný polibek). A... zřejmě opouštím Team Vampire a stanu se členkou Team Werewolf! (Nemá to nic společného s Twilight ságou a jim podobné...)


První dva překlady jsem si sehnala volně na netu a slupla je celé zaraz. A, opravdu upřímně, teď začínám obdivovat Briggs a stávám se členem nějakého teamu, který touží po tom, aby se Mercedes dala do kupy s Adamem! No, ale než se dostanu k mému nadšení nad tím vším, "ujasníme" si, o čem vlastně série Mercedes Thompson je.
Teď právě vyzívám všechny, kteří milují vlkodlaky, nadpřirozeno a detektivní záhady, jelikož tohle všechno tam zřejmě tak najdete. Mercedes je kožoměnec - člověk, který se bez jakýkoliv problémů dokáže změnit v kojota. Byla vychována smečkou vlkodlaků, má svoji autodílnu (jen tak pro, abyste věděli - Mercedes neopravuje Mercedes) a jako souseda má alfu smečky vlkodlaků. A je to taková ta amatérská detektivka, která má strašně velké štěstí. A opět, jako ve většině sérii, kdy je hlavní postavou žena, má pár nápadníků navíc. Alfa samce Adama, svou bývalou lásku Samuela a jak se tak po druhém díle zdá, i upír tak něco cítí k ubohé Mercedes. (To, že každá holka v nějaké sérii má nápadníku jak něco mě začíná štvát... :D).
Série má zatím pět jistých vydaných dílů a šestý by měl vyjít pravděpodobně v roce 2011. 
  • Moon Called (2006) / Měsíční píseň (2009)
  • Blood Bound (2007) / Krevní pouto (2010)
  • Iron Kissed (2008) / Železný polibek (podzim 2010)
  • Bone Crossed (2009)
  • Silver Borne (2010)
  • River Marked (?) (2011)
mc
bl
ik
bc
sbTakže... pár slov k prvnímu dílu: Měsíční píseň hezky překvapila. Děj běží hezky už od začátku a postupem času se na to balí další a další věci. Seznamujeme se v ní postupně s Mercy a jejím životním stylem, se smečkou a pak i s "lidmi", se kterými se Mercedes schází.  Přitom od začátku knihy do konce běží samostatný sled událostí - nějaká ta detektivní zápletka. Patricia Briggs pak nechává čtenáře v blažené nevědomosti a ve váhání o co ve skutečnosti šlo až do konce knihy, což já osobně považuji za velké plus!
Druhá kniha mne opět plně pohltila. Opět řešíme nepřímé problémy, které musí vyřizovat Marcedes a tentokrát s ní vstupujeme do světa mezi upíry. Sbližujeme se i se Stefanem, upírem, který si nechává u Mercedes opravovat své auto. Druhý díl celkově nezklamal. Laťku, která autorka nastavila v prvním díle směle v druhém díle přeskočila a přiznávám, že se mi líbil o něco víc, než ten první (i když jsem si moc neužila Mercedes a Adama. Jaká škoda! :D). 

No, abych to tak nějak shrnla. Kdybych to tak měla říct, série sama o sobě není moc extra. Vemte si náš svět, přidejte tam vlkodlaky, upíry, fae, zlo, dobro, boj, napětí, lásku a dostanete tohle. Přesto mne to nadchlo. Patricia umí úžasně vystihnout děj - vtáhnout mě do téhle série bylo vážně lehké. Patricia umí neobyčejně vyprávět příběh, dokáže vystihnout vše podstatné a podle mne, čtenář této série o nic nepřijde! 
I like it… I love it! Je to něco jiného... o hodně jiného, než například jiné ságy, které jsou spolčené s upírama a vlkodlakama. Netýká se to školy a ubohých problémů mládeže, jelikož hlavním postavám je už o něco více! První dva díly mají ráz, mají svůj děj a určitě nenechají nikoho chladným! Především pak milovníky vlkodlaků! Takže pokud jste vy něco na ten způsob, pak doporučuji přečíst si alespoň první díl ze série, jelikož to opravdu stojí za to! 
Každopádně si má osoba počká, až se někde na netu objeví přeložený třetí díl (anotace vypadají super - pravděpodobně se rozhodne mezi Adamem a Samem... Třikrát hurá pro ADAMA! :D) , jelikož se mi nechce číst anglickou verzi, kterou jsem si stáhla. Radši dám přednost moji rodné češtině... :)

Tolik ke slavné Mercedes Thompson. Rozhodně doporučuji přečíst!

Bubu
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement