Doba ledová 3

4. august 2010 at 23:07 | Bubu |  Movies
Doba 3
Hurá! Konečně jsem si našla čas a koukla se na tak dlouho očekávanou Dobu ledovou 3. Vím, zřejmě nepatřím mezi ty nejlepší sledovatele filmových novinek, ale filmy u mě většinou nestojí na prvním místě, ale Dobu ledovou bych si nikdy nenechala ujít! Přísahám!!!


Co bych tak mohla říct ve zkratce o prvních dvou filmech?

Doba ledová 1 překvapila, bylo to dobrodružství neobyčejné skupiny zvířat, ve které měl každý jiný důvod být v ní. A hlavním důvodem, proč se tahle "skupina mamuta, lenochoda a tygra" sešla, bylo dítě. Byl to, podle mého názoru, velice dobře udělaný film, pohádka... animace. Bylo to prostě dobrodružství o přátelství, pomoci, rozhodnutí se mezi dobrem a zlem a... samozřejmě to mělo happy end. Co víc si přát?

Doba ledová 2 - Obleva mne opět překvapila. Vůbec jsem netušila, že se někdo postará o pokračování, ale stalo se. A hlavním tématem filmy byla láska. Tedy to, že se náš mamuťák zabouchl do mamutice, která si o sobě ovšem myslí, že je vačice. Docela dost dobré téma, které nabízí spoustu vtipných situací. A režiséři, a všichni lidé okolo, rozhodně nezaháleli tyhle šance využít.

Doba ledová 3 - Usvit dinosaurů překvapila potřetí. Neobyčejný příběh, který byl skvěle vyprocován, stejně, jako jeho dva přechůdci.

Na CSFD byla Doba ledová 3 vyjádřena takto: Hrdinové z prostředí pod bodem mrazu se vrací, aby zažili další neuvěřitelné dobrodružství, tentokrát v příběhu nazvaném Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Nová "doba ledová" zavede hlavní hrdiny i diváky do ohromného podzemního světa dinosaurů. Je to barevná krajina plná bujné vegetace, která je ostrým protipólem mrazivého prostředí z prvních dvou "dob ledových". Je to země nebezpečí, ohromných tvorů, rostlin pojídajících mamuty, země plná tajemných míst. Věčný smolař, prehistorický krysoveverčák Scrat má před sebou osudové setkání s krysoveverkou Scratte. Mamuti Manny a Ellie očekávají první přírůstek do rodiny. Lenochod Sid se zase dostane do problémů poté, co si založí vlastní rodinu s nalezenými dinosauřími vajíčky. Šavlozubý tygr Diego řeší dilema, jestli se z něj po boku kamarádů nestává příliš velký měkota. Navíc, když se objeví dinosauři, Manny přestává být "králem džungle". A také se všichni seznámí s jednookým lasičákem Buckem, který neúnavně loví dinosaury.
parta

To samo osobě vystihuje přesně to, co film splňuje. Napětí, lásku, dobrodružství a vtip. Dokonalé! 

Kdybych to měla rozebrat dopodrobna, označila bych Dobu ledovou 3 za film,
který rozhodně stojí za to zkouknout. Přesto, pokud by to
bylo možné, jsou tam části, které by potřebovaly doplnit. Malé detaily, které jsou nepatrné, ovšem přesto ve filmu jsou a ochuzují tento film o to, co by ve skutečnosti mohl být, kdyby se drobné chyby smazaly. Ale to bychom zacházeli až moc do detailů. Doba ledová 3 prostě slibuje všechno, co si jak dospělí, tak děti mohou přát.


Zkoušela jsem se zamyslet nad nejvitpnější scénou ve filmu a i když tam bylo spoustu vtipných scén, u mě na celé čáře vyhrála scéna "ve výtahu". To jest scéna, kdy Manny, Diego a dva vačičáci jsou v nějaké kostře dinosaura a pohupují se nad propastí a všude okolo nich je zrádný "plyn", takže se nesmí nadechnou. Bohužel se naši hrdinové nadechnou a... dámy a pánové, "obyvatelé výtahu" se nám mění na Chipmunky! A co chvíli dostávají záchvat smíchu. Tohle je  podle mě opravdu úžasná část filmu.

Co mohu říct k nové postavě Bucka? Kdybych to tak měla říct, takhle nějak bych snad
Butch
i popsala sebe. Živočicha, který je většinu času mimo a když ne, dostává geniální nápady! Takhle nějak bych popsala sebe i Backa. Jednu chvíli totiž mluví do "telefonu", který je ve skutečnosti kámen a v druhou chvíli si ochočuje dinosaury.


K postavám starých známých - Mannyho, Sida, Diega, Ellie a dvou vačičáků (jejichž jména mi teď vypadla :D). Jsou to přesně ti, na které jsme čekali... Stará parta, která nezklame po žádné stránce. Sid všechno zvoře, Diego prožívá menší životní krizi a z Mannyho se stává taťulda. Ellie je mamča a vačičáci její osobny "bodyguardi"!

veve
A pak tu máme ještě naši starou známou veverku a její ořech. Nerada to říkám všem fandům teamu Veverka + ořech, ale do jejich dokonalého vztahu se vloudí jedna malá, nepatrná.... veverka, která našemu veveřákovi docela zamotá hlavu. A tak se veveřák ocitá ve víru nerozhodnosti - veverka, nebo ořech??


Na a jak to všechno dopadne? Můžu snad říct, že... BUDE MIMČO! :D A náš veveřák bude mít jako obvykle velkou smůlu.
sid
Ráda bych tohle považovala za něco jako recenzi... ech, no, je to pár mých myšlenek daných do jednoho článku, takže... žádná sláva. Doporučuji ovšem všem, kteří tento film neviděli, aby tak udělali. Rozhodně to stojí za to!
Zdraví, Bubu!


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Werunka< Werunka< | Web | 4. august 2010 at 23:18 | React

ten film boží♥:D
btw:koukla bys na muj blog a taky napsala koment?bylo by to fér :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement